دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان یکی دیگر از خدمات کلینیک دکتر کیهان قدیمی است. درمان اطفال با بهترین تجهیزات و حرفه‌ای‌ترین متخصصان انجام خواهد شد.

هنگام بیماری دندان‌های کودکان اولین جایی که مراجعه می‌کنید دندانپزشکی اطفال است. به همین دلیل در این خصوص مطالب و نکات مهم را عنوان خواهیم کرد.

دندانپزشکی کودکان

سلامت دهان و دندان کودک یکی از موارد بسیار مهمی است که باید تحت نظر دندانپزشک باشد. چکاپ های منظم بسیار کمک خواهد کرد تا مشکلات دهان و دندان مشخص گردد. طی چکاپ‌ها ایرادات کلی دندان برای درمان در بزرگسالی نیز مشخص خواهد شد.

مسئله بسیار مهم در مورد کودکان حفظ و نگهداری دندان‌های شیری است ولی اگر به هر دلیلی دندان کودکان دچار پوسیدگی شد باید به دندانپزشک اطفال مراجعه کرده تا بهترین درمان را برای او در نظر بگیرد.

دندانپزشکی کودکان

ویژگی‌های دندانپزشک کودکان

  • یک متخصص خوب باید نحوه برخورد با آن‌ها را بداند. در واقع روانشناسی کودکان را بلد باشد.
  • باید با کودکان صادق باشد و اگر قرار است دردی را احساس کند او را مطلع کند.
  • متخصص حرفه‌ای می‌داند ترس و اضطراب کودکان را چگونه برطرف کند.
  • والدین کودک را به دلیل سهل انگاری در حضور کودک سرزنش نمی‌کند.
  • از گفتن حرف‌هایی که مناسب سن کودک نیست خودداری می‌کند.
  • حتی می‌تواند به دلیل همکاری با پزشک، کودک را تشویق کند.

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک اطفال

تقریبا از سن یک سالگی که دندان‌های شیری رویش خود را آغاز می‌کنند باید مراجعه منظم وجود داشته باشد. معمولا افراد هنگام دردهای زیاد و عفونت فرزندان خود را به کلینیک می‌آوردند. در صورتی که آن زمان کمی دیر است و باید تحت درمان‌هایی قرار گیرند که برای آن‌ها با آن سن سنگین محسوب می‌شود.

چکاپ‌های منظم توسط دندانپزشکی اطفال بسیار کمک کننده است.

دندانپزشکی کودکان

خدمات مربوط به دندانپزشکی کودکان

برای اطفال خدمات خاصی ارائه می‌شود که در ادامه توضیح می‌دهیم.

ترمیم دندان‌های دائمی و شیری

دندان‌های کودکان معمولا در صورتی که آموزش مسائل بهداشتی دهان و دندان را ندیده باشند در معرض پوسیدگی و خرابی قرار دارد. یکی از کارهایی که برای آن‌هادر این مواقع انجام می‌شود پر کردن دندان است. حتی به دلیل شکستگی‌های جزیی نیز ترمیم و پر کردن دندان انجام می‌شود.

فلوراید تراپی

برای اینکه مقاومت دندان‌های کودکان را افزایش دهیم از فلوراید درمانی استفاده می‌کنیم. فلوراید یک ماده تقویت کننده دندان است. این کار مانع از پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

فیشور سیلانت

در این روش موادی مخصوص و همرنگ دندان در شیارهای آن قرار می‌گیرد. یکی از جاهایی که هنگام غذا خوردن در معرض خطر قرار دارد شیار دندان‌ها است. مواد غذایی آن‌جا می‌ماند و دندان را دچار پوسیدگی می‌کند.

این روش یک روش بی خطر است که برای افراد بالای 5 سال انجام می‌شود. به این روش شیار پوش نیز می‌گویند.

روکش کردن دندان شیری

زمانی که دندانی بیش از حد پوسیده شده باشد، دیگر امکان پر کردن آن نیست. به همین دلیل از روکش دندان به عنوان درمان استفاده می‌شود.

ارتودنسی

ارتودنسی دندان یکی از مواردی است که باید به موقع انجام شود تا فرد درمان سریع‌تر و آسان‌تری را تجربه کند. گاهی در رشد دندان کودکان اختلالاتی ایجاد می‌شود. برای مثال گاهی یک دندان شیری زودتر از موعد میفتد در صورتی که هنوز دندان دائمی رویش پیدا نکرده است. اگر دندان‌های دیگر به مرور زمان به سمت فضای گرایش پیدا کنند، دندان دائمی اجازه رشد صحیح و سالمی را ندارد. در چنین شرایطی از ارتودنسی کمک گرفته می‌شود.

جمع بندی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و درمان‌های متفاوت برای کودکان، همچنین هزینه‌های مربوطه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نویسنده

admin1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *