جرم گیری دندان
بهترین کلینیک جرم گیری دندان در تهران

بهترین متخصص جرم گیری دندان در تهران می‌تواند بدون ایجاد هیچ گونه عارضه و آسیبی، به بهترین شکل دندان‌های شما را جرم گیری کند.

در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا بهترین مرکز جرم گیری دندان در تهران را بیابید و با خیالی آسوده به آن مراجعه کنید.

بهترین متخصص جرم گیری دندان در تهران

پلاک میکروبی یک لایه چسبناک و بدون رنگ از باکتری ها است که‌ به صورت یک‌ رسوب نرم بر روی دندان ها تجمع می کند و جرم دندان همان پلاک میکروبی است‌ و در صورتی که 24 الی 48 ساعت به‌ طور کامل بر روی دندان ها بماند و از بین نرود، با‌ مواد معدنی در بزاق دهان ترکیب می شود. و به مرور زمان مواد معدنی در آن نفوذ کرده و سخت می شود و به سطح دندان ها محکم می چسبد. همچنین در بالا و زیر لثه قرار می گیرد و با شستشو و مسواک پاک نمی شود.

جرم زیر لثه به سختی بر سطح ریشه چسبیده و رنگ آن به رنگ قهوه‌ای‌ تا سیاه یا سبز متمایل به سیاه است، این جرم های زیر لثه باعت لقی دندان، تحلیل استخوان اطراف ریشه و بیماری لثه می شود. معمولا جرم بالای لثه به رنگ سفید مایل به کرم تا زرد رنگ و گاهی به رنگ خاکستری است و باعث تجمع پلاک باکتریال می شود. جرم دندان در صورتی‌که برطرف نشود، به‌مرور زمان با نفوذ به‌ عمق لثه منجر به تحلیل لثه می شود.

علت جرم روی دندان

به علت های زیادی دندان ها زرد می شود. برای مثال بعضی از مواد خوارکی و رعایت نکردن بعضی نکات از عوامل ایجاد جرم روی دندان ها می باشد، البته بعضی از افراد به صورت مادر زادی کمی رنگ دندانهایشان زرد رنگ است که نمی توان به آنها  جرم دندان گفت. پلاک‌های میکروبی که زرد یا سفید رنگ هستند همراه با املاح بزاقی بر سطح دندان‌ها چسبیده و باعث تشکیل جرم دندان ها می شوند. برای از بین بردن جرم‌های دندانی، باید جرم‌ گیری دندان را انجام داد. جرم‌گیری به دو روش دستی و یا با استفاده از دستگاه‌های اولتراسونیک در مطب های دندانپزشکی انجام میشود. در ادامه متن به عوامل تاثیر گذار در جرم دندان اشاره خواهد شد:

  • مسواک زدن

حتما در طول روز به صورت مرتب مسواک بزنید تا دچار مشکل در این زمینه و همچنین دچار پوسیدگی دندان نشوید. مسواک زدن مخصوصا در شب بسیار حائز اهمیت و ضروری است چون شما در طول روز غذا می خورید و اگر مسواک نزنید موادغذایی در بین دندانها باقی می ماند و در نتیجه باعث ایجاد جرم می شود.

  • سیگار

افراد سیگاری هم دچار جرم دندان می شوند چون که سیگار توانایی مقابله بدن با عفونت ها را از بین می برد. در نتیجه باکتری های تولید شده توسط سیگار از بین نرفته و به شکل جرم روی دندانها ایجاد می شوند.

  • بزاق دهان

جالب است که بدانید بزاق دهان نیز یکی از عوامل به وجودامدن جرم بر روی دندانها می باشد. حتی اگر در طول روز غذا نخوردید مسواک را نباید حذف کنید چون بزاق دهان نیز جرم دندان ایجاد میکند.

جرم دندان در کدام قسمت‌های دندان تشکیل می شود؟

جرم دندانبیشتر در بخش‌هایی که تمیز کردن آن بخش‌ها سخت‌تر است و مسواک کمتر به آن می‌رسد، تشکیل می‌شود. در بخش‌هایی از دندان که پر شده‌اند و امتداد لثه معمولاً جرم‌های دندانی تشکیل می‌شوند.

چون که باکتری‌ها مهمان همیشگی دهان و دندان‌های ما هستند، حتی اگر به خوبی بهداشت دهان را رعایت کنید؛ باز هم دندان‌هایمان نیازمند جرم‌گیری خواهند بود. در صورتی که از جرم‌گیری دندان‌ها غافل شوید، علاوه بر آسیب رساندن به دندان های خود، این امر باعث ایجاد بیماری‌های لثه نیز خواهد شد. در نتیجه جرم‌گیری دندان‌ها را نادیده نگیرید.

بهترین متخصص جرم گیری دندان در تهران در این زمینه باید از بهترین روش برای جرم گیری استفاده کند. تشخیص درست باعث انتخاب روش مناسب می‌شود.

بهترین کلینیک جرم گیری دندان در تهران

انواع جرم گیری دندان در تهران

به صورت کلی دو نوع جرم گیری وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم:

  • نوع اول، جرم گیری سطحی است. دندانپزشک با استفاده از یک ابزار جرم‌های روی دندان را برمی‌دارد. این روش برای کسانی مناسب است که جرم‌های کم و سطحی روی دندان خود دارند.
  • در نوع دوم از دستگاه مخصوصی استفاده می‌شود. دستگاه التراسونیک و اسپری آب در این نوع مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای جرم‌های بیشتر دندان بسیار مناسب است. این کار بدون احساس درد انجام می‌شود. چون لایه‌ای از روی دندان شما برنمی‌دارد.

مراحل جرم‌گیری دندان در تهران

مرحله اول: جرم گیری و کورتاژ لثه

برای از بین بردن جرم دندان دو روش اصلی وجود دارد، البته بعضی از دندان‌پزشکان از هر دو روش استفاده می کنند. در ادامه این دو روش شرح داده می شود.

جرم‌گیری با استفاده از ابزارهای دستی

دندان‌پزشک شما در این روش ابا استفاده از یک جرم‌گیر پلاک‌های موجود روی دندان را به صورت دستی از بین می‌برد. دندانپزشک به خوبی توانایی مشاهده پلاک‌ها را ندارد، به همین دلیل مجبور است برای شناسایی نواحی تشکیل رسوب و پلاک بر روی دندان‌ها از حس لامسه خود استفاده کند.

جرم‌گیری با ابزارهای اولتراسونیک

 ابزار اولتراسونیک جرم گیری دندان، پلاک‌ها را با لرزش یک سر فلزی از روی دندان شما پاک می‌کند، در این روش با استفاده از اسپری کردن آب بر روی دندان پلاک ها را از روی آن ها برداشته و همچنین بر روی دستگاه باعث خنک شدن آن می شود.

مرحله دوم: بروساژ دندان

حتما شما نیز در کنار جرم گیری دندان واژه بروساژ دندان را دیده یا شنیده‌اید. دندانپزشک دندان ها را به خمیری مخصوص آغشته کرده و با استفاده از برسی که به سر وسیله ای چرخشی بسته شده است، اقدام به بروساژ سطوح دندانی می‌کنند. معمولا این امر برای سفید کردن دندان، به وجود آوردن سطح صیقلی روی دندان و همچنین حذف رنگ‌ها و لکه‌هایی که چسبندگی زیادی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد که بعد از جرم گیری دندان انجام می شود.

مرحله سوم: صیقلی کردن دندان با استفاده از AirFlow

صیقلی کردن دندان با استفاده از  AirFlow ، برای از بین بردن لک و تغییر رنگ ناشی از کشیدن سیگار و قلیون، مصرف چای و قهوه روش ایده الی است، چون علاوه بر سفید کردن دندان‌، پلاک دندانها به طور کامل را از بین می‌برد. برای پاکسازی و باز کردن فیشرها قبل از شیار بندی دندان از این روش استفاده می‌شود. جرمگیری دندان با صیقل دادن دندان بدون تماس مستقیم، فشار و گرما در این روش باعث بهبود وضعیت دندان‌های بیمار می‌شود و نسبت به دیگر روش‌های درمانی پریودنتال برتری دارد. یک اسپری هوا و سدیم بی کربنات و جت آب برای برطرف کردن پلاک و لکه ها در این روش استفاده می شود. همچنین این روش دردی را برای بیمار به همراه ندارد.

بروساژ دندان در تهران چگونه انجام می‌شود

ابتدا دندانپزشک از دستگاه التراسونیک استفاده می‌کند و با ضربه زدن به جرم‌ها و پلاک‌ها باعث از بین بردن آن‌ها می‌شود. البته گاهی از ابزار دستی نیز استفاده می‌شود و جرم‌های کوچک‌تر را با این ابزار برمی‌دارند.

سپس دندانپزشک با استفاده از سنباده مخصوص کمی روی دندان‌ها را مرتب می‌کند. بعد خمیری مخصوص روی دندان‌ها قرار می‌دهد و با دستگاهی که روی آن برسی قرار دارد آن خمیر را پخش می‌کند. در نهایت دندان‌های بدون جرم و کاملا درخشنده مشاهده خواهید کرد.

بهترین کلینیک جرم گیری دندان در تهران

هزینه جرم گیری دندان در تهران

همانطور که توضیح دادیم جرم گیری دندان ممکن است به صورت سطحی یا عمیق‌تر انجام شود. این مسئله یکی از مواردی است که روی قیمت تاثیر می‌گذارد. پس برای دریافت قیمت دقیق ابتدا با ما تماس بگیرید و نوبت حضوری دریافت نمایید تا پس از معاینه توسط متخصص هزینه به شما اعلام گردد.

جمع بندی

کلینیک دندانپزشکی دکتر کیهان قدیمی بهترین مرکز جرم گیری دندان در تهران است که کلیه خدمات مربوط به درمان دندان در این مرکز انجام می‌شود.

نویسنده

admin1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *