روکش دندان
خدمات روکش دندان در تهران

بهترین مرکز روکش دندان در تهران خدمات باکیفیتی به شما ارائه می‌دهد. بهترین مواد برای روکش دندان و درمان را استفاده می‌کنند تا بیشترین استحکام را داشته باشد.

بهترین متخصص روکش دندان در تهران در کلینیک دکتر کیهان قدیمی با بهترین تجهیزات و جدیدترین مواد و متدها برای درمان دندان‌های آسیب دیده شما اقدام می‌کند.

در اصل در حالت طبیعی دندانهای هر فرد باید تا پایان عمر او باید به او خدمت کند، ولی متاسفانه عوامل مختلفی مانند شکستن دندان، پوسیدگی، بیماریهای لثه و ….باعث میشود که دندانهای سالم و طبیعی خود را از دست بدهیم.

به طور متوسط روکش دندان عمری بین 5 تا 15 سال دارد. این بازه زمانی به کیفیت روکش روی دندان، میزان رعایت بهداشت دهان، میزان تخریب دندان روکش شده قبل از انجام روکش و… بستگی دارد.

اصولا در صورتی که بعد از گذاشتن روکش، شما بهداشت دهانی خود را به خوبی رعایت کنید، و همچنین به صورت منظم برای بررسی شرایط روکش به دندانپزشکتان مراجعه کنید، قطعاعمر روکش شما بیشتر خواهد بود.

بهترین مرکز روکش دندان در تهران از چه موادی استفاده می‌کند

دریافت خدمات روکش دندان در تهران و هر منطقه دیگری زمانی رضایت بخش خواهد بود که بهترین انتخاب را به عنوان روکش برای شما داشته باشند. انواع این روکش‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

  • روکش تمام سرامیک: این نمونه بسیار شبیه دندان است. از هیچ فلزی برای ساخت آن استفاده نشده.
  • روکش فلز سرامیک: به این نوع PFM نیز می‌گویند. هم ظاهر خوبی دارند و هم استحکام خود را حفظ کرده است.
  • روکش زیرکونیوم: یکی از نمونه‌های فلز سرامیکی محسوب می‌شود. که بجای فلز از زیرکونیوم در آن استفاده شده است که رنگ سفیدی دارد.
  • روکش تمام فلز یا طلا: طلا یکی از مواردی بود که در گذشته برای پر کردن دندان بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت. مقاومت بالایی دارد و بسیار محکم است. همینطور از روش‌های گران قیمت محسوب می‌شود. این روکش‌ها دچار خوردگی یا تغییر رنگ نمی‌شوند. دوام بالایی دارند و با بدن انسان کاملا سازگار هستند.

بهترین نوع روکش دندان

بهترین نوع روکشهای دندان، روکشهای تمام فلزی طلا هستند، در حالی که با معیار های زیبایی خیلی منطبق نیست، سلیقه و انتخاب مراجعان محترم است.

مراحل روکش کردن دندان

مراحل روکش کردن دندان به صورت زیر است:

  • تراش دندان ( از محیط دندان به ضخامت روکش مورد نظر برداشته میشود )
  • قالبگیری از دندان تراش خورده و انتخاب رنگ روکش متناسب با دندانهای مجاور ، جهت برای آنچه در دهان وجود دارد به لابراتوار دندانسازی
  • تحویل روکش
  • روکش ایمپلنت دندان

انواع روکش ایمپلنت

برای ایمپلنت دو نوع روکش دندان داریم:

     روکش ایمپلنت چسبی: این مدل مدلی از روکش های ایمپلنت است که دقیقاهمان روکشی است که به صورت معمول مورد استفاده قرار میگیرد.

     روکش ایمپلنت پیچ: این مدل روکش ایمپلنت در هنگامی که، فضای بین فکی برای قرار گرفتن یک روکش چسبی ایمپلنت کافی نباشد، مورد استفاده قرار میگیرد.

روکش موقت ایمپلنت

در بیشتر مواقع که قسمت پایه ایمپلنت دندان (فیکسچر) گذاشته میشود، به خصوص در مواردی که ایمپلنت برای دندان جلو گذاشته میشود، نیازمند روکش موقت برای ایمپلنت است. چون که تا هنگام گذاشتن روکش حدودا 4 ماه به طول می انجامد. این امکان هم وجود دارد که پروتز موقت متحرک و در مواردی پروتز ثابت به بیمار داده شود تا بتواند به فعالیت های اجتماعی خود بپردازد.

چسب برای چسباندن روکش دندان

در واقع آنچه که به عنوان چسب روکش دندان در بین افرادشناخته شده است، ماده ای است زیست سازگار( طی آزمایشات متعدد و مختلف انجام شده برای بدن مضر شناخته نشده است) که به صورت سمان، بین روکش دندان و دندان تراشیده شده قرار میگیرد. و به این ترتیب روکش دندان را که با یک تراش دندانی صحیح توسط دندانپزشک متخصص شما ساخته شده است را بر روی دندان نگه میدارد. این چسب های روکش دندان (سمان روکش) دارای انواع بسیار گوناگونی هستند که با توجه به نوع روکش دندانی و شرایط دندان و بسیاری از عوامل دیگر ، توسط دندانپزشک شما تعیین میشود. در نتیجه استفاده از انواع چسب آهن ، چسب دو قلو و … برای چسباندن روکش دندان، نه تنها صحیح نیست بلکه میتواند خطرات جبران ناپذیری برای سلامتی دهان شما بوجود آورد.

خدمات روکش دندان در تهران

مراقبت‌های پس از دریافت خدمات روکش دندان در تهران

پس از انجام خدمات روکش، توصیه‌هایی از جانب پزشک خود دریافت می‌کنید که باید حتما آن‌ها را رعایت کنید. عمر این روکش‌ها بستگی به همین مراقبت‌های شما دارد.

حداقل تا 24 ساعت به روکش مورد نظر فشاری وارد نکنید. اگر دندان‌های شما نسبت به سرما و گرما دچار حساسیت شد نگران نباشید چون امری طبیعی است و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

رعایت بهداشت دهان و دندان الزامی است. از مسواک و نخ دندان برای تمیز کردن آن استفاده نمایید. در مدت زمان مشخص شده توسط پزشک برای بررسی روکش مراجعه کنید.

هزینه روکش دندان در تهران

نوع روکش دندان غالبا فلزی، سرامیکی ، پرسلن باند شده به فلز و یا زیرکونیوم (یا همان روکش دندان زیرکونیم) می باشد. معمولا روکشهای پرسلن باند شده به فلز ارزانترین روکشها هستند که البته در آنها هم بسته به آلیاژ زیر آن قیمت روکش دندان متغییر است. اما آلیاژ مرسوم در لابراتوارهای دندانی، کم هزینه ترین روکش دندان را دارند.

قیمت روکش دندان عصب کشی شده

گاهی حجم بالای پوسیدگی، باعث از بین رفتن بخشی از تاج دندان می شود و لازم است تا پس از عصب کشی دندان روکش شود. هزینه روکش دندان عصب کشی شده ربطی به عصب کشی آن ندارد بلکه همانطور که پیش تر اشاره شد، بستگی به هزینه ی لابراتوار، مواد قالبگیری مورد استفاده، جنس روکش و دستمزد دندانپزشک دارد.

همچنین در مواردی محدود ممکن است بعد از عصب کشی دندان، نیازی به روکش آن نباشد.

قیمت روکش دندان طلا

در این نوع روکش طلای به کار رفته از آب کردن شمش طلا با بالاترین عیار موجود در ایران (۱۸ عیار) به دست می آید. در نتیجه قیمت این نوع روکش بسته به میزان قیمت طلا و همچنین میزان گرم مورد استفاده متغییر است. برای اطلاع دقیق  از قیمت این نوع روکش با ما تماس بگیرید.

هزینه‌ها با توجه به نوع روکش مورد نیاز برای دندان شما مشخص خواهد شد. ابتدا توسط دندانپزشک متخصص معاینه می‌شوید. پس از مشخص شدن بهترین روش درمان برای شما، قیمت نیز اعلام خواهد شد.

همچنین برای دریافت قیمت‌های تقریبی و نوبت معاینه حضوری می‌توانید با ما تماس بگیرید.

خدمات روکش دندان در تهران

جمع بندی

کلینیک دکتر کیهان قدیمی به عنوان بهترین کلینیک روکش دندان در تهران برای ارائه انواع خدمات در این زمینه و دیگر روش‌ها به شما مراجعه کنندگان گرامی آماده است. برای دریافت خدمات و نوبت معاینه حضوری با ما تماس بگیرید.

نویسنده

admin1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *