بلیچینگ دندان
بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یک روش برای داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا است. از آنجایی که سفید شدن و زیبا شدن لبخند طرفداران زیادی دارد، بسیاری از افراد این روش را انتخاب می‌کنند.

بلیچینگ دندان کمترین آسیب را به دندان وارد می‌کند. هم در مطب و هم در منزل امکان انجام آن وجود دارد. در ادامه در خصوص هزینه‌های آن، روش‌های مختلف آن و دیگر مسائل مربوط به آن توضیح خواهیم داد.

بلیچینگ دندان چیست

بلیچینگ یک روش درمانی است برای سفید کردن دندان‌هایی است که به مرور زمان تغییر دادند و یا حتی به صورت ژنیتیکی رنگ خوبی ندارند.

یک درمان حرفه‌ای که از مواد خاصی استفاده می‌کند تا دندان‌های سفید و درخشانی را به شما بدهد. از کم عارضه‌ترین و بی خطرترین روش‌ها است.

دندان‌ها به مرور زمان و بنا به دلایل مختلفی تغییر رنگ می‌دهند. مانند:

  • مصرف زیاد قهوه
  • مصرف تنباکو
  • سیگار کشیدن
  • رژیم غذایی نامناسب
  • رعایت نکردن اصول بهداشتی دندان‌ها
  • مصرف زیاد مواد قندی

از طرفی روش‌های دیگری نیز مانند لمینت دندان سفید شدن دندان نیز وجود دارد. حتی در برخی مواقع با جرم گیری دندان این مشکل برطرف می‌شود. از روکش دندان و … نیز می‌توان نام برد. اما زمانی که دندان‌های سالمی دارید می‌توان از روش‌های کم خطرتر برای این کار استفاده کرد و آسیبی به دندان‌ها وارد نکرد.

بلیچینگ دندان

انواع روش‌های بلیچینگ دندان

این درمان به دو روش در منزل و مطب انجام می‌شود. در مورد هر کدام توضیح می‌دهیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

Office Bleaching درمان در مطب

در این روش شما به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه می‌کنید. پزشک شما را معاینه می‌کند. در صورتی که نیاز باشد قبل از این عمل جرم گیری برای شما انجام می‌شود.

در مطب از مواد خاصی برای این کار انجام می‌شود. برای تاثیرگذاری بیشتر از دستگاهی با قابلیت پخش نور با شدت کمک گرفته می‌شود. در مطب یا کلینیک یک عینک محافظ به شما داده می‌شود تا چشمان شما در برابر آن نور حفاظت شود. این کار بین 20 الی 40 دقیقه زمان می‌برد و طی 2 الی 3 جلسه انجام خواهد شد و همه این موارد بستگی به رنگ دندان شما و میزان جوابدهی ان دارد.

بلیچینگ دندان

مزایا:

در کلینیک این کار سریع انجام می‌شود و اگر زمان کمی برای این کار اختصاص دادید این گزینه برای شما بهتر است.

معایب:

در کلینیک از مواد قوی‌تری برای این کار استفاده می‌شود. افرادی که دندان‌های حساسی دارند ممکن است تا چند روز حالتی مانند تیر کشیدن را احساس کنند. البته این مورد کاملا طبیعی و موقتی است. در این بازه زمانی از خمیردندان‌ها و مواد ضد حساسیت می‌توان استفاده کرد تا این مورد را به حداقل رساند.

 Home Bleaching درمان در منزل

در این روش شما به کلینیک مراجعه می‌کنید. دندانپزشک دندان‌های شما را معاینه و قالب گیری می‌کند. به لابراتوار جهت ساخت قالب ارائه می‌دهد.

در جلسه بعدی قالب آماده شده را همراه با مواد سفید کننده به شما تحویل می‌دهد. البته دستور استفاده از آن‌ها را نیز از ایشان دریافت می‌کنید.

در تعداد جلسات و ساعات مشخص از آن استفاده می‌کنید. مواد مورد نظر را داخل قالب قرار می‌دهید و آن را روی دندان می‌گذارید. معمولا روند درمان بین 2 الی 4 هفته طول می‌کشد.

مزایا:

برای افرادی که دچار حساسیت هستند این گزینه بهتر است. چون از مواد ضعیف‌تری برای این کار در منزل استفاده می‌شود.

همینطور زمانی که دندان‌ها به خوبی سفید شد و به رنگ مورد نظر رسید، شما می‌توانید برای دفعات بعدی و روز موردنظرتان به راحتی از چند شب قبل درمان را شروع کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

معایب:

با استفاده از این روش باید زمان بیشتری به درمان اختصاص دهید.

بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

برای دریافت قیمت بلیچینگ ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرید. سپس با توجه به مواردی هزینه به شما اعلام می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت تعرفه‌ها با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

بلیچینگ دندان یک روش مطمئن برای زیبایی شما است که در کلینیک دندانپزشکی دکتر کیهان قدیمی به صورت حرفه‌ای با بهترین مواد موجود و توسط دندانپزشکان متخصص انجام خواهد شد.

نویسنده

admin1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *