اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند از طریق چندین روش یک لبخند زیبا را به شما هدیه می‌دهد.

این عبارت به روش درمانی خاصی اشاره ندارد. پس از مراجعه به کلینیک و معاینه شدن، دندانپزشک بهترین روش را برای خواسته شما در نظر می‌گیرد. اما این‌ها چه روش‌هایی هستند؟ کدام روش برای مشکل شما بهتر است؟ هزینه آن‌ها چقدر است؟ آیا عوارضی دارند؟ چه مدت ماندگاری دارند؟ و… این‌ها سوالاتی هستند که ذهن هر فردی را درگیر می‌کند.

ما در این محتوا قصد داریم هر آنچه در مورد اصلاح طرح لبخند وجود دارد را بگوییم. تا آگاهی بیشتر باعث شود بهترین تصمیمات را بگیرید. با همراه باشید.

تست

اصلاح طرح لبخند چیست

داشتن لبخند زیبا یکی از درخواست‌های مراجعه کنندگان است که پس از معاینه و بررسی‌های لازم در کلینیک دندانپزشکی دکتر کیهان قدیمی بهترین روش را به آن‌ها معرفی و اجرا خواهیم کرد.

لبخند دلنشین یکی از فاکتورهای زیبایی در چهره محسوب می‌شود. به همین دلیل برای برخی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب اعتماد به نفس بیشتر خواهد شد.

مهم‌ترین مسئله‌ای که وجود دارد انتخاب بهترین گزینه برای ایجاد لبخندی زیبا و متناسب با چهره فرد است. این کار توسط یک متخصص حرفه‌ای یک نتیجه فوق العاده را رقم می‌زند.

طراحی لبخند شامل مجموعه‌ای از اقدامات برای اصلاح فرم دندان و لثه و حتی فک می‌باشد.

اصلاح طرح لبخند

طراحی دیجیتال لبخند

این سیستم کمک می‌کند تا هر فرد بتواند نتیجه کار را قبل از انجام آن ببیند. بهترین راهنما برای پیدا کردن فرم مناسب لبخند افراد است. دندانپزشکی دیجیتال به صورت دقیق و طبیعی فرم نهایی را نمایش می‌دهد.

مزایای اصلاح طرح لبخند

 • زیبایی یکی از مزایای لبخند دلنشین است که افراد به دنبال آن هستند.
 • یک لبخند زیبا و دندان‌های صاف و مرتب، سلامتی را به همراه دارد. دندان‌های متراکم و نامنظم باعث ایجاد پوسیدگی و بیماری‌های دندان می‌شود.
 • برای برخی از افراد باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.
 • زیبایی و درخشندگی دندان‌ها باعث جوان‌تر شدن چهره می‌شود.
 • مشکلات لثه نیز در این درمان بهبود می‌یابد.
 • و …

انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی و ابداع روش‌های مختلف برای درمان و زیبایی دندان‌ها، راهکارهای زیادی پیش روی بیماران و دندانپزشکان قرار گرفته است. بیمار با مراجعه و دندانپزشک خبره با انتخاب بهترین روش درمان می‌تواند زیبایی و سلامت را برای فرد به ارمغان بیاورد. در ادامه این روش‌ها را معرفی خواهیم کرد.

باندینگ دندان

در صورتی که دندان‌هایتان شکسته، ترک خورده و یا خراشیده، همین اتفاق در دندان‌های جلویی باعث از بین بردن زیبایی لبخند می‌شود. برای درمان می‌توان از این روش برای پر کردن این فضاهای خالی استفاده کرد. از طریق کامپوزیت دندان این کار ممکن است. ار مواد همرنگ دندان برای پر کردن آن استفاده می‌شود. در واقع یک روش ترمیم دندان محسوب می‌شود.

بلیچینگ دندان

اگر دندان‌های مرتب و منظمی دارید و تنها مشکل آن‌ها رنگ نامناسب است، سفید کردن دندان یکی از روش‌های دیگر برای دلنشین شدن لبخندتان است. در روش بلیچینگ از موادی برای سفید کردن دندان‌هایتان استفاده می‌شود. این کار هم در کلینیک توسط دندانپزشک و هم در منزل توسط خودتان قابل اجرا است.

روکش دندان

اگر دندان‌های آسیب دیده‌ای دارید و نیاز به درمان دارد، می‌توانید پس از ترمیم آن از انواع روکش دندان استفاده کنید.

روکش همراه درمان و استحکام بخشیدن به دندان‌ها، زیبایی را به آن‌ها برمی‌گرداند. با توجه به رنگ مورد نظر، جنس و رنگ روکش انتخاب می‌شود.

اصلاح طرح لبخند

ایمپلنت دندان

اگر دندان خود را به طور کامل از دست دادید، ایمپلنت دندان کمک می‌کند تا دندان‌هایی مطابق با سلیقه خود داشته باشید. اگر مراقبت‌های لازم را انجام دهید عمر بسیار طولانی دارد.

کاملا مانند دندان طبیعی انسان عمل می‌کند و می‌تواند بهترین جایگزین برای دندان‌های از دست رفته باشد.

لمینت دندان

لمینت دندان یه لایه نازک از جنس سرامیک است که به رنگ دلخواه درمی‌آید و روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. اگر دندان شکسته، پوسیده، کج، لکه‌دار و نامتقارن دارید این روش نیز مناسب است. قبل از عمل لمینت نیز باید کلیه مشکلات دندان‌ها برطرف شوند.

ارتودنسی

اگر دندانپزشک برای درمان ارتودنسی دندان را به شما پیشنهاد دهد. داشتن لبخدی زیبا نیز برای شما تضمین شده است. در این حالت اگر دندان‌های نامرتبی دارید به گونه‌ای که انواع درمان‌های ترمیمی دیگر مانند کامپوزیت، لمینت و… جوابگو نیستند، باید از این روش استفاده کنید.

در این نوع درمان نیز روش‌‎‌های مختلفی وجود دارد که تحمل دوره درمان را آسان می‌کند. برای مثال می‌توانید طبق نظر پزشک از لینگوال یا نامرئی استفاده کنید.

بریج دندان

این روش نیز معروف به پروتز دندان و مانند ایمپلنت برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته می‌باشد. از این روش زمانی می‌توانید استفاده کنید که میان فضای خالی یک دندان در جلو و یک دندان در عقب وجود داشته باشد.

جراحی لثه

لبخند لثه‌ای یکی دیگر از مواردی است که افراد را به کلینیک‌ها روانه می‌کند. جراحی لثه به این افراد کمک می‌کند تا به لبخند دلخواهشان برسند.

جراحی فک

گاهی مشکل در اثر جلو یا عقب بودن فک ایجاد می‌شود. در این روش دیگر درمان‌های مربوط به دندان طرح لبخند را اصلاح نمی‌کند. در نتیجه جراحی فک با جابجا کردن استخوان آن باعث زیبایی بیشتر می‌شود.

اصلاح طرح لبخند

عوارض اصلاح طرح لبخند

این عبارت مجموعه‌ای از اقدامات را پوشش می‌دهد. هر کدام ازین روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند. برخی از آن‌ها برای برخی افراد بهتر و برای بعضی‌ها مناسب نیست.

از طرفی دیگر هر روش درمان عوارض کوتاه مدت خود را دارد. تنها نکته مهم این است که در یک کلینیک معتبر و تحت نظر بهترین دندانپزشکان صورت گیرد. همچنین از بهترین تجهیزات و مواد استفاده شود. در این صورت عوارض به حداقل می‌رسد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر کیهان قدیمی این شرایط را برای شما فراهم کرده تا با کمترین عوارض در نهایت نتیجه چیزی جز لبخند زیبا و رضایت شما نباشد.

مراقبت‌های ویژه بعد از اصلاح طرح لبخند

پس از این عمل برای حفظ ماندگاری باید مواردی را رعایت کنید. مواردی که هر فرد برای سلامت دندان‌های خود باید انجام دهد:

 • به صورت مرتب و منظم مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.
 • از دهانشویه استفاده کنید.
 • نوشیدنی‌های رنگی را کمتر مصرف کنید.
 • مراقب خوراکی‌های سفت و سخت و به صورت کلی رژم غذایی خود باشید.
 • از فشار دادن دندان‌ها به یکدیگر و دندان قروچه خودداری کنید.
 • به صورت منظم برای چکاپ به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.
 • و …

هزینه اصلاح طرح لبخند

همانطور که گفته شد روش‌های متفاوتی برای این عمل وجود دارد. که برای فرد نیز می‌تواند متفاوت باشد. در نتیجه اعلام مبلغ نهایی ممکن نیست.

ابتدا باید توسط دندانپزشک معاینه شوید تا با توجه به مشکلات دندان‌های شما، قیمت اعلام گردد.

Sample Page | کلینیک دندان پزشکی دکتر قدیمی (drkeyhan.com)

جمع بندی

متخصصان خبره و حرفه‌ای حاضر در کلینیک برای لبخند زیبایی شما تمام تلاش خود را می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه‌‌ها با ما تماس بگیرید.

نویسنده

admin1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *